A  A+ A+
wysoki kontrast: A A A A
Przedszkole Nr 14

Zainteresowania naszych nauczycieli

25.03.2017 20:05

Nauczycielki pracujące w naszym przedszkolu są wykwalifikowaną kadrą, stale podnoszącą swoje kompetencje, co wpływa na szeroką ofertę edukacyjną jaką oferuje Przedszkole Nr 14. Oprócz fachowej wiedzy i umiejętności nauczyciele posiadają wszechstronne i różnorodne zainteresowania, które także wykorzystują w pracy z dziećmi, kształtując jednocześnie profil grupy przedszkolnej.

Irena Żurawska- pedagog z pasją i wieloletnim doświadczeniem, założycielka i koordynatorka prac Rady Dzieci, orędowniczka proekologicznych zachowań.

Agnieszka Nilek- prace plastyczno-konstrukcyjne, taniec nowoczesny, ruch  i informatyka to pasje, którymi nauczycielka stara się "zarazić" swoich wychowanków. Razem z dziećmi tworzy coś z niczego, pokazując zastosowanie różnych "niepotrzebnych" rzeczy. Wspólnie ze swoimi podopiecznymi tańczy rock and rolla, twista, polkę czy kujawiaka.  Poszerza treści nauczania z zakresu anatomii, zdrowego dożywiania czy poznawania wszystkich kontynentów  świata. 

Agnieszka Pyryt- dba o rozwijanie inteligencji wielorakich będąc jednocześnie inicjatorką i organizatorką spotkań z ratownikiem medycznym będących elementem edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w środowisku oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, w tym udzielanie Pierwszej Pomocy.

Agnieszka Ragan-  znawczyni metody Froebla, którą wykorzystuje w trakcie zajęć matematycznych. Oprócz „nauk ścisłych” lubi muzykę i taniec, które wprowadzają dzieci w świat ekspresji ruchowej.

Agnieszka Sławińska- Kuderko- ogrodniczą pasją zaraziła swoich wychowanków- wspólnie sadzą i hodują rośliny, dokumentując cykl ich wzrostu. Równie skutecznie budzi w dzieciach zainteresowanie językiem angielskim, zachęcając je nie tylko do poznawania nowych słów, ale również nowej kultury.

Alicja Hammerszmidt- fanka zdrowej diety i właściwych nawyków żywieniowych, które stara się zaszczepić w swoich podopiecznych i ich rodzicach promując zdrowy styl życia oparty na najzdrowszych i najnowszych przepisach kulinarnych.

Beata Staciwa- promuje zdrowy styl życia poprzez organizowanie i prowadzenie zajęć kulinarnych, w ramach ‘Koła kulinarnego”, oraz sportowych np. pokazy Judo.

Dorota Gruchała- w życiu prywatnym i zawodowym inspiruje się myślą Sokratesa „Wiem, że nic nie wiem”- dlatego właśnie stale zgłębia i aktualizuje swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania. Za cel stawia sobie dbanie o szczęście i prawidłowy rozwój dzieci.

Elżbieta Wilga- admiratorka muzyki poważnej oraz literatury, które promuje w swojej codziennej pracy- wita dzieci muzycznie, czyta entuzjastycznie i bawi się w teatr fantastycznie, a wszystko przy dźwiękach A. Mozarta czy F. Chopina.
 
Ewa Krzyżaniak- miłośniczka przyrody i spędzania wolnego czasu na łonie natury, dlatego z dziećmi regularnie przemierza okolice przedszkola czerpiąc inspiracje przekładając je potem na ciągłe rozbudowywanie kącika przyrody, który niedługo stanie się „małą Palmiarnią”.

Gabriela Krótka-  nie wyobraża sobie pracy z dziećmi bez plastyki, muzyki i ruchu. W codziennej pracy zaraża  wychowanków miłością do sztuki z gazety, na gazecie i w gazecie. Równie mocno kocha teatr, dlatego przynajmniej raz w miesiącu przygotowuje ze swoimi wychowankami teatralne adaptacje utworów dziecięcych.

Joanna Winiarska- opiekunka przedszkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody „Bocian Biały”, nagrodzonego pierwszym miejscem za najlepiej pracujące przedszkolne Koło LOP w swojej kategorii. Koordynatorka akcji charytatywnych, mających na celu pomoc potrzebującym dzieciom, ale również zwierzętom.

Krystyna Małek- gra na akordeonie, pianinie, tańczy - muzycznie i ruchowo uczy czytać (metoda I. Majchrzak) oraz słuchać muzyki klasycznej (metoda B. Strauss). Bez tych elementów nie wyobraża sobie codziennej pracy.

Magdalena Bryła- poprzez swoje zainteresowania muzyczne i plastyczne wpływa na wszechstronny rozwój dzieci rozwijając ich wrażliwość muzyczną i kulturę osobistą.

Marta Biernat- pasjonatka teatru, literatury oraz aktywnego trybu życia. Swoje pasje przekazuje dzieciom organizując teatrzyki czy zapoznając z literaturą dziecięcą.

Paula Ilkiewicz-  ma duszę konstruktora – na klockach uczy dzieci dodawać i odejmować, a nawet mnożyć. Lubi też papierkową robotę – wycinanie, wydzieranie, rolowanie, składanie i klejenie.  Przy okazji wykonywania codziennych czynnościach uczy słów i zwrotów w języku angielskim.

Stela Radzewicz- inicjatorka innowacyjnych metod nauczania oraz poszerzania treści programowych o zagadnienia z zakresu fizyki, chemii czy anatomii człowieka. Zachęca dzieci do pokonywania własnej niewiedzy poprzez doświadczenia i … popełnianie błędów.

 

 

 

 Przedszkole Nr 14
75-445 Koszalin
ul. M. Wańkowicza 15
tel. 94-343-26-83

e-mail: przedszkole14@przedszkole14.com Dyrektor: Irena Żurawska Wicedyrektor: Stela Radzewicz
Zdjęcie jednostki
Kalendarz wydarzeń

marzec 2019