W poniedziałek 24 kwietnia z okazji „Dnia Ziemi”, postanowiliśmy zorganizować konkurs „Ekologiczne potyczki” dla naszych najstarszych grup - „Delfinków', „Dinusiów”, „Małych Odkrywców” i „Wisienek”. Każda z grup wybrała po 3 przedstawicieli, którzy z dumą i przejęciem prezentowali swoję wiedzę „ekologiczną”. Dzieci miały do wykonania różne zadania np. ułożenie puzzli czy zdania z rozsypanki wyrazowej, był test wyboru, zadanie dotyczące segregacji odpadów. Nasze starszaki poradziły sobie bez problemów! Nie było przegranych, wszystkie grupy spisały się na medal – oczywiście ekologiczny medal! Gratulujemy!

Po ekologicznych rozgrywkach wszystkie strasze grupy zaangażowały się w sprzątanie terenu wokół przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” organizowanej przez Fundację Sprzątamy dla Polski. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać  kilka worków śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Młodsze przedszkolaki uczestniczyły w serii zajęć dotyczących dbania o środowisko, poznania różnorodnych zanieczyszczeń środowiska oraz recyklingu. Wykonywały również  zabawki i prace plastyczne z recyklingu.